We wtorek, 15 listopada, gościliśmy w naszej bibliotece Bronkę Nowicką, laureatkę tegorocznej Nagrody Literackiej „Nike” wyróżnioną za książkę "Nakarmić kamień". Po raz pierwszy laureat tej nagrody gościł w goleniowskiej bibliotece. Bronka Nowicka jest absolwentką łódzkiej szkoły filmowej i krakowskiej ASP, reżyserką i scenarzystką. Nagrodzona książka jest jej debiutem zawierającym 44 prozy poetyckie traktujące o nieustannym dociekaniu istoty rzeczy. Trudna i wymagająca literatura znalazła w Goleniowie swoich miłośników. Czytelnicy, którzy przybyli na spotkanie mieli okazję nie tylko porozmawiać z autorką o nagrodzonej książce, ale również obejrzeć prezentację multimedialną, będącą swoistą wizytówką artystki oraz wysłuchać kilku fragmentów czytanych przez samą Nowicką.
Nagroda Literacka "Nike" to najbardziej prestiżowe polskie wyróżnienie literackie. Jest przyznawana od 1997 roku. W gronie jej laureatów są m.in.: Czesław Miłosz, Tadeusz Różewicz, Jerzy Pilch oraz Olga Tokarczuk.