Biblioteka w Goleniowie zaprasza na spotkanie z Wojciechem Mannem, podczas którego Artysta promować będzie swoją najnowszą książkę " Artysta. Opowieść o moim ojcu". Spotkanie poprowadzi Krystian Nehrebecki. Spotkanie odbędzie się 30 listopada o godz. 17:00. Na to wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki, które będą dostępne w bibliotece od dnia 13 listopada 2019 r.
Liczba miejsc ograniczona.

Książka to pierwszy tak osobisty tekst, w którym Mann, opisując zapamiętane z dzieciństwa okruchy codzienności, portretuje nieobecnego już ojca – artystę, malarza, wybitnego grafika.
Wojciech Mann poświęcił wiele lat na próbę skompletowania dorobku ojca. Razem z synem Marcinem od dawna poszukują dzieł Kazimierza Manna i starają się zgromadzić rozdrobnioną po świecie spuściznę tego oryginalnego i nieco dziś zapomnianego artysty.
Dzięki emocjonalnemu, choć nie pozbawionemu poczucia humoru językowi Artysta to wzruszająca i zabawna opowieść o niezwykłym człowieku, jego talencie i poruszających wyobraźnię dziełach, a także o sile pamięci i rodzinnych więziach.

Książka „Artysta. Opowieść o moim ojcu” będzie dostępna w sprzedaży podczas spotkania.

KAZIMIERZ MANN – malarz i grafik. Urodził się 7 października 1910 we Lwowie. W rodzinnym mieście studiował architekturę, później kontynuował naukę w wiedeńskiej Kunstgewerbeschule. W 1936 roku został kierownikiem atelier grafiki Polskiej Agencji Telegraficznej PAT. Do najważniejszych przedwojennych prac Kazimierza Manna należała polichromia zaprojektowana w schronisku na Gubałówce, która niestety nie zachowała się do dziś. Zajmował się malarstwem ściennym i sztalugowym, mozaiką, grafiką użytkową i warsztatową, plakatem oraz oprawą plastyczną wystaw. Do jego najsłynniejszych prac należały panneau – za jeden z nich, w 1939 roku, otrzymał złoty medal na Światowej Wystawie w Nowym Jorku. Po wojnie Kazimierz Mann zajmował się grafiką, sztuką plakatu filmowego, był projektantem i autorem opraw plastycznych wystaw m.in. w Wiedniu,
Zagrzebiu, Moskwie, Londynie, Sztokholmie, Paryżu, Budapeszcie, Pradze, Pekinie, Izmirze, Helsinkach. Wykonywał polichromie i mozaiki, m.in. w Muzeum Techniki im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie i Domu Metalowca w Muszynie. Zmarł 9 sierpnia 1975 w Warszawie.

WOJCIECH MANN – dziennikarz radiowy i telewizyjny, satyryk. Urodził się 25 stycznia 1948 roku w Świdnicy. Ukończył XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego w Warszawie. Studiował handel zagraniczny w Szkole Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie, a w 1975 roku został
absolwentem filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Od lat związany z Programem 3 Polskiego Radia, gdzie prowadził audycje: Mój magnetofon, Bielszy odcień bluesa, Manniak niedzielny, Manniak po ciemku, Piosenki bez granic oraz poranne piątkowe wydanie Zapraszamy do Trójki. W telewizji debiutował w latach 70. Prowadził takie programy jak Kanał, Non stop kolor z Janem Chojnackim, Mądrej Głowie czy Za chwilę dalszy ciąg programu z Krzysztofem Materną. W latach 80. był redaktorem naczelnym miesięcznika Non Stop. Autor książek Rockmann, Kroniki wariata z kraju i świata, Fotografomannia. Sześciokrotny laureat nagrody Wiktora, nagrodzony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2009) oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2011).