Zapraszamy na spotkanie z kompozytorem Krzesimirem Dębskim, który tym razem zaprezentuje się jako autor książki pt. „Nic nie jest w porządku. Wołyń - moja rodzinna historia”. Spotkanie autorskie połączone będzie z recitalem Anny Jurksztowicz, której akompaniować będzie Krzesimir Dębski. Na to wydarzenie zapraszamy w czwartek, 10 października 2019 r. o godz. 17.00.
Wstęp jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Krzesimir Dębski to znany polski kompozytor muzyki współczesnej i muzyki filmowej, skrzypek jazzowy i dyrygent. Studiował kompozycję w poznańskiej Akademii Muzycznej u Andrzeja Koszewskiego oraz dyrygenturę u Witolda Krzemieńskiego. Prywatnie jest mężem Anny Jurksztowicz, wokalistki jazzowej i producentki muzycznej i ojcem m.in. Radzimira Dębskiego, również kompozytora i muzyka.

Podczas spotkania w Goleniowie Artysta opowie o swojej książce „Nic nie jest w porządku. Wołyń – moja rodzinna historia", w której przedstawia losy swojej rodziny pochodzącej z kresów. Jego dziadkowie giną z rąk bojowników UPA zaś rodzice cudem uchodzą z życiem. Mimo iż sam autor przychodzi na świat dopiero dziesięć lat później i nie może być naocznym świadkiem tragicznych wydarzeń, żyjąc w ich cieniu, poznając relacje ze strony ojca, staje się badaczem i swoistym ambasadorem pamięci o Polakach zamordowanych przez ukraińskich nazistów. Podczas spotkania kompozytor opowie o historii swojej rodziny, dziadku, który był uczestnikiem powstania styczniowego, ale też o metodach dochodzenia prawdy o rzezi wołyńskiej. To ciekawa historyczna podróż opowiedziana nie tyle przez badacza, co człowieka bardzo osobiście związanego z tragicznymi wydarzeniami.

Po spotkaniu wystąpi z mini recitalem Anna Jurksztowicz, której akompaniować będzie Krzesimir Dębski.
Anna Jurksztowicz – wokalistka jazzowa pochodząca ze Szczecina, a prywatnie żona kompozytora, skrzypka jazzowego i dyrygenta Krzesimira Dębskiego. Jako solistka debiutowała w 1985 roku na 22. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, na którym zdobyła pierwsze miejsce.
Współpracowała z wieloma zespołami jazzowymi specjalizującymi się w muzyce gospel i spiritual, a także w programach dla dzieci. Jest również producentką muzyczną, wydaje m.in. albumy poświęcone muzyce współczesnej.