Biblioteka zaprasza na spotkanie autorskie z Tanyą Valko, autorką bestsellerowej „Arabskiej sagi”. Spotkanie odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki 18 czerwca, o godz. 17:00. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Czytelniczki pokochały Tanyę Valko i jej książki. Od lat, z uwagą śledzą losy Doroty – Polki, która jako nastolatka poślubiła Libijczyka i wyjechała z nim do kraju jego przodków, i jej córki Marysi.

W 2010 r. ukazał się debiut powieściowy Valko, pt. Arabska żona, która stała się bestsellerem oraz początkiem arabskiej sagi. Arabska córka (2011), Arabska krew (2012) i Arabska księżniczka (2013) to kontynuacja tej powieści.

Po sukcesie arabskiej sagi Tanya Valko wyjechała do Azji i tam rozpoczęła następny cykl powieściowy pod zbiorczym tytułem azjatycka saga, składający się z 2 powieści. Pierwszy tom nosi tytuł Okruchy raju (2014), a drugi Miłość na Bali (2015). Są one kontynuacją arabskiej sagi i goszczą w nich główne bohaterki tego cyklu: Dorota i jej dwie córki Marysia i Daria oraz inne ulubione postaci z poprzednich tomów.

Jednak tęsknota za arabskimi krajami znów pchnęła Valko do pisania o tym regionie świata i tak powstała Arabska krucjata (2016). W maju 2017 na półki księgarni trafił Arabski mąż, zaś w 2018 Arabski syn.

Autorka pochodząca z Polski, przez wiele lat mieszkała i pracowała min., jako asystentka Ambasadorów RP i nauczycielka w krajach arabskich. Dzięki ogromnej wiedzy o życiu w świecie muzułmańskim jej książki zyskują na autentyczności, a fabuła jest niezwykle wciągająca.

Aktualności i wydarzenia

  • Wszystkie
  • Aktualności
  • Dla Dzieci
  • Relacje
  • Zapowiedzi
  • Znani Goście
load more hold SHIFT key to load all load all