W sobotę, 2 września zaprosiliśmy goleniowian na Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Gościem specjalnym wydarzenia był aktor i reżyser Olaf Lubaszenko. W czytaniu pierwszego aktu dramatu brało udział 12 osób, które z zadaniem poradziły sobie znakomicie, a byli to: Czepiec – Daniel Jacewicz – reżyser i szef Teatru Brama, Dziennikarz – Arti Grabowski – artysta, pierwszy w Polsce doktor performenc’e, Zosia – Maria Palica – dziennikarka Gazety Goleniowskiej, Radczyni – Magdalena Kochan – Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Haneczka – Danuta Faryniarz – radna Rady Powiatu i Prezes Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Goleniowie, Klimina – Zofia Michalewicz – prezes Stowarzyszenia Uniwersytet III Wieku w Goleniowie, Kasper oraz Jasiek – Cezary Martyniuk – dziennikarz Gazety Goleniowskiej, Ksiądz – dr Zbigniew Stanuch – główny specjalista z Oddziałowego Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie, Maryna – Beata Prusik – polonistka ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Goleniowie, Poeta – Karina Czernicka – bibliotekarz, Panna Młoda – Magdalena Tomaszewska – bibliotekarz, i Pan Młody – Olaf Lubaszenko – aktor i reżyser. W drugiej części spotkania widzowie mieli okazję bliżej poznać naszego głównego gościa, który chętnie odpowiadał na zadawane pytania oraz pozował do wspólnych zdjęć i rozdawał autografy. Za rok zapraszamy na kolejne „Narodowe Czytanie”.