Pora zdradzić trochę więcej szczegółów dotyczących naszego audiobooka z bajkami dla dzieci. Audiobook będzie nosił tytuł: „Czytam sobie w Goleniowie!” i jest nagrywany przez znanych goleniowian.

Projekt możemy realizować dzięki dofinansowaniu od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Do udziału zaprosiliśmy znanych goleniowian, którzy użyczając swojego głosu, dzielnie będą promować czytelnictwo wśród dzieci.
Zakończyliśmy już nagrania, a teraz trwa obróbka materiału. Kogo będziecie mogli usłyszeć na płycie? Oczywiście wszystkich znacie : wieloletni burmistrz Gminy Goleniów Andrzej Wojciechowski, obecny burmistrz Robert Krupowicz, piosenkarki Asia Stanuch i Lesja Szulc, aktorzy Teatru Brama z Danielem Jacewiczem na czele, aktor i reżyser Marek Kościółek, posłanka Magdalena Kochan, marszałek naszego województwa Olgierd Geblewicz, goleniowski olimpijczyk Krystian Zalewski oraz Dorian Tomasiak, czyli Tom Swoon.

Wydaje nam się, że nie tylko dzieci, ale i dorośli będą ciekawi, jak brzmi m.in. „Księżniczka na ziarnku grochu” w wykonaniu Andrzeja Wojciechowskiego, czy zawadiacki „Stefek Burczymucha” w wykonaniu Toma Swoona.

Audiobooki będzie można bezpłatnie otrzymać w bibliotece (do wyczerpania zapasów). Będzie je można również wypożyczyć w bibliotece.

Z niecierpliwością czekamy na efekty! My już co nieco słyszeliśmy i jesteśmy zachwyceni talentem naszych Gości!