• Sowa Mobi
  • Czytak
  • Ibuk
  • Legimi

Więcej wydarzeń w dziale Aktualności!

Profil działalności

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. C.K. Norwida w Goleniowie jest samorządową instytucją kultury Gminy Goleniów. Służy rozwijaniu i zaspokajaniu potrzeb czytelniczych, edukacyjnych, informacyjnych i kulturalnych społeczeństwa. Organizuje i zapewnia dostęp do zasobów dorobku nauki i kultury polskiej i światowej.

Wypożyczalnia dla dorosłych

W Wypożyczalni dla dorosłych znajdą Państwo literaturę piękną polską i obcą, literaturę popularnonaukową oraz lektury dla szkół średnich. W ofercie są także audiobooki oraz książki z dużą czcionką dla osób słabowidzących.

Oddział dla dzieci

Księgozbiór Oddziału dla dzieci gromadzi literaturę skrojoną na miarę najmłodszego użytkownika biblioteki, w tym powieści przygodowe, fantastyczne, popularnonaukowe oraz komiksy. Rodzice znajdą tu specjalnie wyselekcjonowaną półkę z fachową literaturą, dotyczącą rodzicielstwa, a wspaniale wyposażony i kolorowy kącik dla dzieci, z konsolą do gier Xbox One, zabawkami oraz grami edukacyjnymi i zręcznościowymi stanowi idealną formę na wspólne spędzanie wolnego czasu z pociechami.

Offer
Czytelnia dla dorosłych

Czytelnia dla dorosłych gromadzi i udostępnia książki z zakresu literatury naukowej, popularnonaukowej oraz bogaty wybór gazet i czasopism. Oferuje krótkoterminowe wypożyczenia zbiorów oraz zajmuje się wypożyczeniami międzybibliotecznymi.

Oddział dla młodzieży

Oddział dla młodzieży to nowoczesne wnętrze dostosowane do potrzeb współczesnego nastolatka, wyposażone w stanowiska komputerowe, konsolę do gier Xbox One oraz gry planszowe i edukacyjne. Wśród bogatej oferty Oddziału, młodzież znajdzie literaturę fantastyczną, obyczajową, kryminalną, a także mangi i komiksy.

Udział w projektach

W 2023 roku Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. C.K. Norwida w Goleniowie otrzymała dotację w kwocie 27 500 zł na zakup nowości wydawniczych. Zadanie zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025.

Dzięki dotacji biblioteka mogła zakupić 1133 egzemplarzy książek do biblioteki głównej i filii wiejskich.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Goleniowie otrzymuje bezpłatnie magazyn "Chidusz" dzięki pitax.pl.