• "Ktoś powie,
    że czytać każdy umie,
    zaprawdę mało kto czytać potrafi."
    Cyprian Kamil Norwid

Home - Default

Więcej wydarzeń w dziale Aktualności!

Profil działalności

Głównym zadaniem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Kamila Norwida w Goleniowie jest upowszechnianie czytelnictwa. Poza funkcją kulturalną pełni ona także rolę placówki edukacyjnej i informacyjnej.

Wypożyczalnia dla dorosłych

W Wypożyczalni dla Dorosłych znajdą Państwo literaturę piękną polską i obcą, literaturę popularnonaukową oraz lektury dla szkół średnich.

Czytelnia dla dorosłych

Czytelnia dla Dorosłych gromadzi i udostępnia książki z zakresu literatury popularnonaukowej oraz bogaty wybór gazet i czasopism.

Centrum Informacji
Naukowej i Regionalne

Regionalne Centrum Informacyjne zawiera informacje dotyczące Goleniowa i okolic, a także regionu pomorza zachodniego.

Offer
Oddział dla dzieci

W Oddziale dla Dzieci znajduje się wspaniale wyposażony i kolorowy kącik dla dzieci, z zabawkami oraz grami edukacyjnymi i zręcznościowymi.

Punkt muzyczny Muza

Punkt gromadzi, opracowuje i udostępnia zbiory w postaci płyt CD z muzyką klasyczną i najnowszymi nagraniami muzyki rozrywkowej.

Działalność
kulturalno-edukacyjna

Nasza Biblioteka organizuje spotkania autorskie, plebiscyty, lekcje biblioteczne, wystawy, konkursy oraz zajęcia terapeutyczne dla dzieci.

W naszej pracy najważniejszy jest użytkownik, który jest obsługiwany przez profesjonalnie przygotowaną do tego kadrę. Użytkownik - Czytelnik zanim stanie się odbiorcą naszych usług musi wiedzieć, że wiek XXI narzuca nam nie tylko standardy techniczne. Jesteśmy dla Państwa przyjazną Biblioteką i dla każdego z Państwa nasze drzwi są otwarte, a są to drzwi, które prowadzą do wiedzy, nauki i relaksu, który pragniemy aby zbliżał się do standardów europejskich.

Katalogi on-line

Libra

LIBRA WWW

LIBRA WWW jest narzędziem służącym do publikacji w Internecie elektronicznego katalogu biblioteki skomputeryzowanej za pomocą systemu LIBRA 2000.

Mak+

MAK+

MAK+ (MakPlus) – jest elektronicznym, zintegrowanym systemem bibliotecznym, stworzonym i rozwijanym przez Instytut Książki.

ZBC Pomerania

ZBC POMERANIA

Zapis cyfrowy kilkuset tysięcy stron dokumentów, stanowiących dziedzictwo kulturowe i dorobek naukowy pracowników zachodniopomorskich uczelni.

Rokabi

RoK@Bi

RoK@Bi scala rozproszone zasoby informacyjne, katalogów online i naukowych baz danych tworzonych w komputerowych systemach bibliotecznych województwa.

Rok w bibliotece

wielkość księgozbioru

nowych pozycji

czytelników

odwiedzin

wypożyczeń

Udział w projektach

W 2016 roku Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Goleniowie otrzymała dotację w kwocie 21 000,00 zł na zakup nowości wydawniczych. Zadanie zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Dzięki dotacji biblioteka mogła zakupić 914 egzemplarzy książek do biblioteki głównej i filii wiejskich.

Czytanie książek łatwiejsze dla niepełnosprawnych dzięki nowej usłudze w naszej bibliotece

Miło jest nam poinformować, że Biblioteka przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2018” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Narodowego. W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie dwa urządzenia, które są przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące. Są to:

Czytak Plus – odpowiedni dla wymagających czytelników, którzy mogą dzięki niemu słuchać książek w różnych formatach, a także korzystać z dyktafonu i radia;

Czytak NPN – bardzo proste urządzenie, przyjazne osobom starszym, które w nieskomplikowany sposób pozwoli czytelnikom skorzystać z dobrodziejstw książki mówionej.

Na podstawie umowy użyczenia nasza placówka będzie mogła wypożyczać urządzenia osobom niepełnosprawnym.

Dzięki wsparciu Ministra Kultury Czytelnicy z dysfunkcją wzroku będą mieć łatwiejszy dostęp do książek nagranych w postaci audiobooków.

Stowarzyszenie „Larix” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabo widzących. We współpracy ze Stowarzyszeniem nasza biblioteka będzie wciąż powiększać księgozbiór o nowe ciekawe pozycje książkowe.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Goleniowie informuje, że w 2016 otrzymała dofinansowanie w kwocie 10 000 zł ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na nagranie i wydanie audiobooka z bajkami i baśniami dla dzieci pt. „Czytam sobie w Goleniowie!”.